سلام دوست عزیز، من علی آهنگر هستم مدرس بازاریابی شبکه ای و متخصص و مشاور کسب و کارهای اینترنتی، خیلی خوشحالم که تصمیم گرفتید در این دوره آموزشی شرکت کنید، زیرا مطمئنم که یک انسان دیگر را یک قدم به موفقیت نزدیک تر کرده ام.

قطعا با شروع تجارت فوق العاده بازاریابی شبکه ای شما هم به این موضوع آگاه شده اید که درآمد شما به میزان اطلاعاتتان رشد میکند. اما مسئله اینجاست که ما همیشه متوجه می شویم که چه چیزهایی را به دست می آوریم اما کمتر متوجه چیزهایی میشویم که در حال از دست دادنشان هستیم. برای مـثال من روزانه میلیون ها دلار در تجارت جواهر آلات از دست میدهم، زیرا اطلاعات لازم برای تجارت جواهر آلات را ندارم و نمیتوانم این کار را انجام دهم. من نمیدانم که اطلاعات شما در چه سطحی ست اما به این موضوع اعتقاد دارم که در هر زمینه و تجارتی که مشغول به کار هستید درآمدتان به میزان اطلاعاتتان رشد میکند.

باید در نظر داشته باشیم که مسئله همیشه از جایی که ما فکر می کنیم نیست برای مـثال اگر شما سوار اتومبیلی باشید که نیاز به تعمیر دارد، اگر بدانید که مشکل این خودرو چیست به راحتی میتوانید آن را تعمیر کنید اما در صورتی که ندانید مشکل این خودرو از کجاست شاید بارها و بارها آن خودرو را تعمیر کنید و در نهایت باز هم مشکل آن خودرو حل نشود.

برای مثال بعضی وقت ها ما فکر میکنیم که فقط نیاز به یادگیری اصول و تکنیک های فالو داریم. اما اگر از ما بپرسند که آیا حاضری شغل قبلی خودت را رها کنی و به صورت تمام وقت نتورک کار کنی هرگز حاضر به این کار نخواهیم شد (البته به هیچ وجه این کار را پیشنهاد نمی کنیم). پس مسئله اصلی ما یادگیری اصول و تکنیک های فالو و روانشناسی و شخصیت شناسی افراد نیست بلکه مسئله این است که هنوز خودمان به کار ایمان نداریم، حال چگونه میخواهیم نسبت به کاری که خودمان به آن ایمان نداریم در دیگران ایمان به وجود آوریم. یا گاهی مواقع دیده شده که شخص هنوز خودش هدفی ندارد و بازاریابی شبکه ای را فقط برای امتحان کردن شروع کرده (همان کسانی که میگویند شروع میکنم ببینم چی میشه) و حال انتظار دارد که دیگران در این تجارت با او همراه شوند، با کمی تامل در می یابیم که وقتی شما خودتان نمیدانید که به کجا میخواهید بروید به هیچ وجه نمیتوان انتظار داشت که دیگران با شما همراه شوند، و این مانند زمانی ست که شما سوار هواپیمایی شوید که میدانید که خلبان هنوز خودش نمیداند که میخواهد به سمت کدام مقصد حرکت کند و در عین حال می دانید که توانایی های لازم را نیز برای کنترل و پرواز هواپیما ندارد، آیا با این هواپیما به سمت آن مقصد نامعلوم پرواز می کنید یا قبل از پرواز سریعا خودتان را نجات می دهید؟

با توجه به مسائل ذکر شده و تجربه ای که چندین سال در زمینه تدریس و مشاوره تجارت بازاریابی شبکه ای و کسب و کار اینترنتی دارم، فهرستی از آموزش ها به همراه راهکارهایی در پایان هر آموزش برای شما تهیه کردم که با رعایت نکات ذکر شده میتوانید پس از چند هفته تمام مسائل پایه ای خود را در کسب و کارتان حل کنید و سپس به یادگیری اصول حرفه ای تجارت بازاریابی شبکه ای بپردازید.
نکته: هر سوال یا مسئله ای داشتید میتوانید از طریق دکمه سبز رنگ در منوی بالای سایت با من در ارتباط باشید.


فصل اول: اصول و مفاهیم پایه بازاریابی شبکه ای

در فصل اول این برنامه آموزشی قبل از هر چیز ما نکاتی را به شما آموزش می دهیم که دانستن این نکات و مطالب لازمه ی شروع تجارت بازاریابی شبکه ای است، این بخش آموزشی را اصول پایه بازاریابی شبکه ای می نامیم. این بخش به شما کمک میکند تا مراحل بعدی را به صورت موثرتر و بهتر فرا بگیرید و سرعت رشد شما و سازمانتان بسیار سریع تر شود.
مراجعه به فصل اول


فصل دوم: اصول موفقیت در بازاریابی شبکه ای

در فصل دوم تمام قوانین و اصولی را که لازم است برای موفقیت در تجارت دوست داشنتی بازاریابی شبکه ای بدانید را در اختیارتان قرار خواهیم داد و این مرحله آموزشی را اصول موفقیت در بازاریابی شبکه ای می نامیم. این مرحله اطلاعات ضروری شما را در زمینه شغلتان بالاتر میبرد تا در مراحل بعدی با اعتماد به نفس و سرعت بیشتری داشته باشید و بتوانید درمورد شغلتان با دیگران با اعتماد به نفس بیشتری صحبت کنید.
مراجعه به فصل دوم


فصل سوم: رازها و تکنیک های رسیدن به موفقیت

در فصل سوم اصول و تکنیک های علمی را به شما آموزش می دهیم که بتوانید با تاثیر روی باورها و ضمیر ناخودآگاه، زندگی تان را تغییر دهید و به صورت باور نکردنی به تمام اهداف کوچک و بزرگتان برسید. این مرحله به صورت ناخودآگاه به شما کمک میکند و پس از مدتی کوتاه متوجه تغییرات شگفت انگیز در درآمد و شغلتان خواهید شد.
مراجعه به فصل سوم


تا این مرحله ریشه های شما در تجارتتان قوی شده و برای رشد بدنه و شاخ و برگ تجارتتان کاملا آماده می شوید.


فصل چهارم: تعهد کاری و قدرت ادامه دادن

در فصل چهارم تکنیک هایی را به شما آموزش میدهیم تا بتوانید خودتان و اعضای سازمانتان را به کار متعهد کنید این تعهد را تا ابد در سازمانتان تکثیر کنید. این مرحله به شما کمک میکند تا افراد سازمانتان نسبت به کار تعهد بیشتری داشته باشند و خیلی جدی تر کار کنند و به تمام تعهداتشان نسبت به شما و شغلشان جامه عمل بپوشانند و تعداد افرادی که در سازمان شما کارشان را رها میکنند به شدت کاهش یابد.
مراجعه به فصل چهارم


فصل پنجم: پیدا کردن افراد و نوشتن لیست

در فصل پنجم به شما آموزش خواهیم داد که چگونه همیشه لیستی نامحدود از افراد آماده پرزنت داشته باشید و دقیقا همین کار را در سازمانتان تکثیر کنید تا خودتان و افراد سازمانتان هیچ وقت با مسئله نبودن افراد برای پرزنت مواجه نشوید. این مرحله به شما کمک میکند همیشه افرادی را در لیستتان برای پرزنت آماده داشته باشید(این مرحله بسیار لذت بخش است).
مراجعه به فصل پنجم


فصل ششم: بازاریابی و فروش

فروش و بازاریابی مهمترین و مهمترین اصل در هر تجارتی است و شما با یادگیری مهارت های بازاریابی و فروش قادر خواهید بود هر چیزی را در هر زمانی به هر کسی بفروشید. همیشه به یاد داشته باشید که بازاریابی شبکه ای از دو بخش تشکیل شده بخش اول (بازاریابی) و بخش دوم (شبکه). پس همانقدر که شبکه سازی در این تجارت اهمیت دارد بازاریابی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نکته حائز اهمیت این است که در نام این تجارت بازاریابی قبل از شبکه ذکر شده پس قبل از یادگیری شبکه سازی لازم است مهارت های بازاریابی را بیاموزیم.
نکته اول: شبکه سازی بدون یادگیری و آموزش مهارت های بازاریابی به سازمان فروش دقیقا مثل ساختن سقفی بزرگ بدون استفاده از ستون است. شاید در ابتدای کار بتوان سازمان کوچکی را ساخت اما زمانی که سازمان کمی رشد کرده و بزرگتر شود قطع به یقین فرو خواهد ریخت.
نکته دوم: فروش فقط به معنی فروختن یک جنس فیزیکی نیست بلکه شامل ارائه صحیح و فروش فرصت کسب و کار شما نیز می شود، پس اگر مهارت های بازاریابی و فروش را به درستی یاد بگیرید، معرفی کار و پیگیری بسیار قوی تری نیز خواهید داشت.
مراجعه به فصل ششم


فصل هفتم: اصول و تکنیک های دعوت موثر

در فصل هفتم به شما می آموزیم که چگونه افراد را به گونه ای به جلسه معرفی کار دعوت کنید که با اشتیاق در جلسه معرفی حاضر شوند و به تمام صحبت های پرزنتور با دقت گوش دهند و تکنیک های دعوت از افراد در شبکه های اجتماعی و شبکه های مجازی را نیز در این آموزش به شما خواهیم آموخت. این مرحله مدت زمان ورود افراد جدید به سازمانتان را کوتاه تر کرده و سرعت رشد شما و سازمانتان را به سه برابر افزایش خواهد داد.
مراجعه به فصل هفتم


فصل هشتم: معرفی پرقدرت و موثر کار

در فصل هشتم آموزشی تکنیک هایی را به شما می آموزیم که با استفاده از آنها بتوانید جلسه معرفی کار را طوری برگزار کنید که نود درصد مسائل و سوالات پراسپکت در اولین جلسه حل شود و اشتیاقی برای شروع کار در پراسپکت شکل گیرد. این مرحله همانطور که توضیح دادیم باعث خواهد شد که ورودی های سازمان شما حداقل سه برابر شوند (البته با رعایت کردن نکات آموزشی قبلی) و مدت زمان رسیدن شما به اهدافتان را خیلی خیلی سریع تر میکند.
مراجعه به فصل هشتم


فصل نهم: پیگیری حرفه ای و تاثیرگذار

در فصل نهم به شما آموزش خواهیم داد که با چند مرحله پیگیری افراد سازمان خود را به سازمانی وفادار و ماندگار تبدیل کنید. یادگیری اصول صحیح فالو باعث خواهد شد تا افراد پس از معرفی در مدت زمان کوتاه تری وارد سازمان شما شوند، در مدت زمان کوتاه تری آموزش ببینند، آموزش پذیری بالاتری داشته باشند، و در نهایت همیشه در سازمان شما حضور داشته باشند و در حال رشد باشند. به نظر من شگفت انگیز است که شما سازمانی وفادار و آموزش پذیر داشته باشید که هر روز افراد وفادار و آموزش پذیر جدیدی را به سازمانتان اضافه میکنند.
مراجعه به فصل نهم


فصل دهم: ریشه یابی و حل آبجکشن ها

در فصل دهم شما آموزش میبینید که چطور مسائل و سوالات و آبجشکن های پراسپکت را ریشه یابی و حل کنید. همیشه به یاد داشته باشید که پراسپکت هیچ وقت مسئله و آبجکشن واقعی خود را به زبان نمی آورد و دلیل این مسئله که پراسپکت یک آبجکشن را بیان میکند و شما آن را کاملا منطقی حل می کنید اما پراسپکت باز هم کار را شروع نمی کند همین است که آبجکشن اصلی او چیز دیگری بوده که از گفتنش امتناع کرده و شما به یک سوال یا آبجکشن واهی پاسخ داده اید. در این مرحله شگفت انگیز یاد میگیرید که بدون این که پراسپکت مسئله ی خود را بگوید شما آبجکشن های اصلی پراسپکت را از ذهنش بخوانید و به درستی آبجکشن ها و مسائلش را حل کنید تا سریعا به سازمان شما ملحق شود. لحظه ای فکر کنید که شما با یادگیری صحیح تکنیک های فالو و حل آبجکشن، سازمانی بسازید که تمام افراد سازمانتان به راحتی تمام آبجکشن های پراسپکت را از ذهنش میخوانند و مسائل را به راحتی حل می کنند.
مراجعه به فصل دهم


فصل یازدهم: اصول و قواعد لیدرشیپ و تکثیر

و در فصل یازدهم به شما آموزش میدهیم که اصول و قواعد لیدرشیپ را در بین تمام اعضای سازمانتان به راحتی تکثیر کنید. این مرحله نیز باعث خواهد شد که در سازمانتان افرادی دقیقا مانند خودتان حضور داشته باشند و شما بتوانید به طور صحیح با تک تک افراد سازمانتان در ارتباط باشید که اگر حتی چند نفر از بدنه سازمان شما به هر دلیلی کار را رها کردند، افراد کف سازمان شما در تیمتان بمانند و به رشدشان ادامه دهند. حال بیایید این موضوع را با تکثیر ادغام کنیم: شما سازمانی دارید که تک تک افراد این سازمان با تمام افراد لِوِل های پایین تر از خودشان در ارتباط هستند. در این سازمان چه اتفاقی می افتد؟ 1) قوی ترین پشتیبانی را در سازمانتان دارید. 2) سازمانی صمیمی دارید. 3) هیچ وقت هیچ کس در سازمان شما کارش را رها نمی کند. 4) هر روز افراد جدیدی دقیقا با همین خصوصیات به سازمان شما افزوده می شوند.
مراجعه به فصل یازدهم