سنگ بنای سوم پاتمن (لیست)

وقتی افراد به بازاریابی شبکه ای نگاه می کنند، یکی از بزرگترین سوال هایی که می کنند این است که «آیا کسی را می شناسم؟» اصولا تازه کارها معتقدند که اگر آدم های زیادی بشناسند، موفقیت زیادی نصیبشان می شود و اگر افراد زیادی نشناسند هیچ شانسی برای موفقیت ندارند، شاید منطقی به نظر برسد ولی درست نیست. به خاطر داشته باشید که اگر لیست خوبی داری، موفق می شوی و اگر لیستت بد است، یا باید شانس بیاوری یا شکست می خوری.
یافتن و افزودن افراد به لیست یک مهارت است و لازم است که این مهارت را کسب کنید. حرفه ای ها  یافتن مشتری احتمالی را یکی از چند مهارت اصلی خود می دانند. یافتن افراد جدید بخشی از کارشان است. آنها علاقه ای به بخت و اقبال ندارند. آنها نگران تمام شدن لیستشان نیستند. آنها این مهارت را در خود پرورش می دهند که این اتفاق هرگز نمی افتد. آنها کارشان را با لیست مکتوب شروع می کنند ولی پشت سر آن عهد می کنند که مدام به لیستشان مشتری احتمالی اضافه کنند.

اگر شما هم میخواهید مانند تمام لیدرهای بزرگ، همیشه لیستی در حال رشد از افراد آماده پرزنت داشته باشید (وبینار پنج قدم تا پراسپکت نامحدود اریک ووری) و (وبینار پنج تکنیک پراسپکتینگ دارین کید) را به شما پیشنهاد می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست